Je ti méně než 25, hledáš práci, nebo chceš začít podnikat a přitom máš již ukončené studium nebo jsi v posledním ročníku či semestru školy.

„MY ACADEMY“ je jako stvořená právě pro Tebe!

Máte-li zájem a chcete získat nové zkušenosti a dovednosti důležité pro získání zajímavé práce, přihlaste se do projektu již nyní u kontaktní osoby projektu telefonicky či emailem!

Aktivity projektu

JOB MARKET

Cílem této motivační aktivity je zvýšení kompetencí cílové skupiny (mladí do 25 let) k orientaci na trhu práce; získání motivace CS k seberealizaci ve formě nalezení zaměstnání nebo zahájení podnikání; motivace CS k účasti v dalších aktivitách projektu, které povedou k uplatnění CS na trhu práce.

CONSULTING

Účastníci projektu mohou využít individuální poradenství týkající se svého budoucího zaměstnání.
Probíhá vždy s odborníky v projektu, kteří se v oblasti zaměstnání pohybují a znají danou situaci každého jednotlivce zapojeného do projektu.

MY JOB

Vzdělávací modul sestavený dle potřeb trhu práce a účastníků. Obsahuje témata jako Rozvoj klíčových kompetencí a dovedností; Jaké povinnosti a práva mají zaměstnanci; Digitální dovednosti; Základy finanční gramotnosti; Trénink – praktická tvorba CV a motivačního dopisu

MY BUSINESS

Každý účastník aktivity si pod odborným dohledem zpracuje reálný business plán (základní kámen každého podnikání), který slouží nejen samotnému podnikateli k uvědomění si silných a slabých stránek podnikatelského záměru, ale často je důležitým komunikačním prvkem s externími uživateli.

JOB DAYS

Cílem aktivity je propojit zájemce o práci s již konkrétní firmou např. formou osobního setkání při workshopu ve vybrané firmě; v rámci burzy práce, která probíhá v jednotlivých regionech Jihočeského kraje; nebo při setkání s osobností s určité oblasti, která účastníkům předá svoje životní zkušenosti.

JOB TRAINING

Osoby zapojené do projektu mají možnost ve spolupráci s odborníky projektu získat zaměstnání/praxi u vhodného zaměstnavatele. Navíc tito zaměstnavatelé mohou využít příspěvek na mzdové náklady zaměstnance zapojeného do projektu.

PŘÍNOSY

~ zjistíš, která práce je pro Tebe ta pravá ~

~ naučíš se správně psát životopis, motivační dopis a zaujmout na pohovoru ~

~ sestavíš si svůj individuální plán rozvoje a my Tě nasměřujeme do té správné firmy ~

~ nastartuješ svou profesní kariéru ~

~ pokud budeš chtít, pomůžeme Ti rozjet vlastní business, naši odborníci Tě připraví a pomohou Ti sestavit kvalitní business plán ~

~ navštívíš akce, kde osobně poznáš firmy, a kde se jim můžeš neformálně představit ~

~ po absolvování kurzu Ti nabízíme tříměsíční mzdový příspěvek pro Tvého nového zaměstnavatele ~

REALIZACE PROJEKTU

Zahájení projektu:          1.2. 2017

Ukončení projektu:         31.1. 2019

Číslo projektu:     CZ.03.1.48/0.0/0.0/16_055/0005669

 KONTAKTNÍ OSOBA PROJEKTU

Veronika Vicková – projektová manažerka

vickova@jsrlz.cz, 607 012 620

 

Pro účastníky jsme připravili návodné brožurky obsahující pár základních rad, jak si zajistit pozvání na pohovor správným sepsáním životopisu a jak uspět na výběrovém řízení, pokud jste na něj byli pozváni. Podrobné informace pak získáte při zapojení do projektu!

Základem každého úspěšného hledání práce je připravený profesní životopis. Bez kvalitně a důsledně připravených podkladů, bude obtížné získat pozvání na výběrové řízení, a tím si zajistit podpis pracovní smlouvy.

Připravili jsme pro Vás přehledný návod, jak sepsat životopis.

Když si ujasníte svoje představy, najdete vyhovující nabídku na zaměstnání, napíšete si skvělý životopis a budete aktivně komunikovat, budete na nejlepší cestě k tomu, aby si Vás pozvali na pohovor.

Jak se připravit a na co se zaměřit najdete v naší informační brožurce.